sobota, 28 sierpnia 2010

Tricon 2010 Cieszyn / Český Těšín, 26-29.08.2010

Tricon 2010 Cieszyn / Český Těšín, 26-29.08.2010

Rok 2010 jest dla Cieszyna rokiem szczególnym, ponieważ na ten właśnie rok przypada 1200 lecie Cieszyna, a co się z tym wiąże miasto Cieszyn funduje mieszkańcom wyjątkową liczbę imprez cyklicznych. Przyznam, że ani ja, ani Jola fanami spędu masowego rodzaju ludzkiego nie jesteśmy tak więc na niewiele się wybrałyśmy, a jak to zwykle bywa jak już chciałyśmy iść to niestety przypadał nam na ten termin dzień pracy.

Podobnie było i teraz. W czwartek kiedy to miały miejsce ciekawe pokazy nam przypadła niespodziewanie przesunięty plener ślubny, w sumie dobrze, że tak się stało bo jak widać na załączonym obrazku pogoda się delikatnie mówiąc spieprzyła. Ale przejdźmy do rzeczy.

W Cieszynie trwa właśnie(26-29.08.2010) Eurocon
Najważniejszy europejski konwent miłośników fantastyki, organizowany co roku w innym kraju.
"Pierwszy miał miejsce w Trieście we Włoszech w 1972 roku. Wtedy również została utworzona organizacja ESFS (European Science Fiction Society), która sprawuje pieczę nad Euroconem od początku jego istnienia.
Od tego czasu Eurocon odbył się w wielu miejscach, między innymi trzy razy w Polsce: w Poznaniu w 1976, w Krakowie 1991, oraz w Gdyni w 2000. Czechy były gospodarzami Euroconu w 2002 w Chocieborzu.
Eurocon 2010 jest łączonym przedsięwzięciem trzech fandomów: czeskiego, polskiego i słowackiego, jak również trzema równoległymi konwentami: Parconem, Polconem i Euroconem. W związku z tym Eurocon 2010 został nazwany Tricon."

Ciężko mi się wypowiadać na temat samej imprezy, ponieważ fanem fantastyki nie jestem, i nie uczestniczę w tym konwencie, ale na pewno informacje na temat imprezy na stronie organizatora dla osób nie wtajemniczonych są bardzo nie jasne i ciężko się doszukać szczegółów, biorąc za przykład: miejsce jednej z imprez tow. DDM czeski Cieszyn-cokolwiek to znaczy, nikt się nie zatroszczył by wpisać chociażby ulicę.

Tak czy siak, dla fanów fantastyki cała ta impreza to nie lada gratka biorąc pod uwagę gośći:

Juraj Červenák, Andrzej Sapkowski, Pavel Weigel, Miroslav Žamboch, Bridget Wilkinson. Jaromír Nohavica, Edita Dufková, Ondrej Herec, Františka Vrbenská, Wit Szostak, Jadwiga Zajdel, Andrzej Miszkurka, Wojciech Siudmak, Steven Erikson, Alan Campbell, Gerald Home

 Poniżej pare zdjęć z imprezy:

 

1 komentarz: