piątek, 24 września 2010

Małgorzata Rozenau- Projekt Arting 2010

Małgorzata Rozenau- Projekt Arting 2010

Dzisiaj słów kilka o malarstwie, a dokładniej o Małgorzacie Rozenau i jej twórczości, całość oczywiście ilustrowana  naszymi zdjęciami autorki, oraz paroma pracami Małgosi by lepiej przybliżyć sylwetkę tej niezwykle ciekawej autorki.

Tydzień temu 16 września, spotkałyśmy się z Gosią na wernisażu wystawy pokonkursowej Projekt Arting 2010 

Niestety Małgosia nagrody nie zdobyła, jednakże jej praca zakwalifikowały się na wystawę pokonkursową. 

Czym był Arting 2010? 

"Celem 6. Konkursu Wzornictwa Przemysłowego Projekt ARTING 2010 jest realizacja nowatorskich projektów z zakresu wzornictwa przemysłowego oraz modernizacja istniejącego produktu. Ważne jest, by konkurs ożywiał współpracę regionalnego przemysłu, rzemiosła, firm i instytucji z projektantami."

Naszym skromnym zdaniem projekt Gosi był niezwykle ciekawy i idealnie trafiający w temat, i bardzo nas dziwi fakt, że nie dostał żadnej nagrody, jednakże, jak to mówią, o gustach się nie dyskutuje.

A to wspomniany przez nas  projekt Gosi, prosty w realizacji, ciekawy, dobrze wyglądający, i przede wszystkim promujący miasto.


A to my z Gosią:)Kim jest Gosia? i tu pozwolimy sobie wkleić notkę biograficzną ze strony Gosi:):)

Małgosia Rozenau jest absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Zajmuje się malarstwem i projektowaniem graficznym. Prowadzi pracownię kompozycji na macierzystej uczelni. Związana z grupami - Turerzy oraz SECTO I Laokona, eksploatującymi motywy z hipermarketowej rzeczywistości. Uczestniczka rezydencji artystycznej w North Wales School of Art and Design w Wrexham, w Wielkiej Brytanii. Jej praca pt.: "6-pak" została zakwalifikowana do wystawy 39. Biennale Malarstwa Współczesnego "Bielska Jesień 2009”. Ostatnio brała udział w bielskich Targach Sztuki "Sfera Sztuki".

Kilka prac Małgosi: 
www.rozenau.blogspot.com

No i czas na deser: Czyli kilka portretów MałgosiFoto ja i Jolek:)


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza