piątek, 21 stycznia 2011

Gabrysia Becla i Zbigniew Tomecki: autorzy komiksów, okładek i ilustracji.

Gabrysia Becla i Zbigniew Tomecki: autorzy komiksów, okładek i ilustracji. 

Dzisiaj nadszedł czas  na parę portretów Gabrysi i Zbyszka. Znaliśmy się jakiś czas "internetowo", ale na "żywo" spotkaliśmy się dopiero na moim wernisażu dwa lata temu  w Galerii B&B. Parę miesięcy temu gościłyśmy u Gabrysi i Zbyszka, a wczoraj oni u nas:)

Gabrysia i Zbyszek zajmują się głównie tworzeniem komiksów, oraz projektowaniem okładek, ilustracji do książek.


A to fragment tego co mówią sami o sobie: 
"Poznaliśmy się dawno temu. Nasze rozmowy często schodziły na tematy sztuki, a w tym głównie komiksu. Jako, że oboje rysowaliśmy postanowiliśmy wspólnie coś stworzyć. I tak się to w sumie zaczęło... Powstał scenariusz, powstały pierwsze kadry, później plansze, komiksy... Gdy już teczka prac zrobiła się ciężka, wybraliśmy się do Warszawy w poszukiwaniu wydawcy. Byliśmy nastawieni na wydanie komiksu, lecz wydawnictwo do którego się zwróciliśmy zamówiło u nas serię okładek do książek bardzo lubianego przez nas pisarza. Było to duże wyzwanie, a później spora satysfakcja gdy mogliśmy oglądać książki z naszymi projektami okładek w księgarniach. Od tamtego czasu, zaczęła się nasza przygoda z projektowaniem(...)"


Najnowszym ich dziełem jest drugi tom komiksu "Monte Cassino", który to miał premierę 30.12.10 a do sprzedaży trafił: 10.01.11
A my z Jolą wczoraj stałyśmy się szczęśliwymi posiadaczkami właśnie tego komiksu, który to jeszcze pięknie pachnie świeżutką  farbą drukarską:)

Jutro zabieram się do lektury, bo komiks kusi pięknymi ilustracjami i bardzo ładnym wydaniem:).

W miejscu pracy z Piką:)


Modele:

Okładka "Monte Cassino" 

1 komentarz:

  1. wspaniałe zdjęcia, aż się robi miło na sercu, gdy się je ogląda :D

    OdpowiedzUsuń